2 værelses lejlighed på 72 m2

Gormsvej,
8586 Ørum Djurs

Månedlig husleje
5.442,-
Oprettet / Opdateret
I dag
Ledig fra
15. jul 2025
Valideret annonce
Ja

2 værelses lejlighed i Ørum Djurs

Boligerne er beliggende på Djursland i byen Ørum, i gåafstand til indkøb og skole.. Husnumrene 1-39 er rækkehuse i ét plan og nogle få i to plan med bolig i henholdsvis stueplan og på 1. sal. Alle boliger i stueplan har have, og dem på 1. sal har altan. Der er udhus til dem alle sammen og mulighed for leje af carport. Boligerne har elvarme og kabel TV. Husnumrene 22-32 er nyere og alle i ét plan med udhus og carport. De har fjernvarme. I Ørum er der børnehave, skole, ældrecenter og en Brugs. Fra Ørum er der ca. 4 km til Ramten, 12 km. til Grenå og 44km til Randers.(8586 Ørum, Gormsvej 1-39, 22-32). OBS : Der kan forekomme længere ventetider i afdelingen

+ Læs mere
Denne bolig udbydes gennem et boligselskab. Det kan derfor være, at du skal betale et medlemsskab og stå på en venteliste for at komme i betragtning til boligen.

Boligens detaljer

Sagsnummer: 7597910
Boligtype
Lejlighed
Antal værelser
2
Størrelse
72 m2
Husleje
5.442,-
Aconto
300,-
Depositum
15.000,-
 
Forudbetalt leje
Lejeperiode
Ledig fra
15. jul 2025
Husdyr
Spørg udlejer
Elevator
Nej
Altan
Ja
Møbleret
Nej
Delevenlig
Nej
Energimærke
Digital fremvisning
Nej

Boligens placering

Om udlejeren

Tip en ven

Hvis boligen ikke er noget for dig, er den det måske for en du kender?

Del via Facebook
Send på Messenger

Opdater din profil

Din profil er en kort beskrivelse af dig som boligsøgende. Din profil er et vigtigt værktøj for dig som boligsøgende, da udfyldte profiler med billede skiller sig mere ud, når du tager kontakt til en udlejer. Din profil kan kun ses af dig og de udlejere, som du er i kontakt med samt udlejere, der har en aktuel og online bolig, der matcher med dine søgekriterier.