2 værelses lejlighed på 98 m2

Abildgårdsvej,
9400 Nørresundby

Månedlig husleje
5.658,-
Oprettet / Opdateret
I dag
Ledig fra
Valideret annonce
Ja

2 værelses lejlighed i Nørresundby

Denne afdeling har boliger på Hjørringvej, Uttrupvej, Abildgårdsvej og Gl. Kongevej, Viktoriagade og Fredensvej i Nr. Uttrup. Her er der både huse, 4 families huse og de klassiske, velholdte røde boligblokke. Lejlighederne er forsynet med nyere køkkener og badeværelser. Alle opgange har dørtelefoner. Afdelingen har desuden et moderne fællesvaskeri. Der er tale om velindrettede, gedigne familieboliger til en fornuftig husleje, og beboerne bliver da også boende længe i afdelingen. Naboskabet er godt og der er flere sociale aktiviteter i afdelingen. Udearealerne er velholdte, og indrettet så beboerne kan nyde udelivet. Her er blandt andet petanquebane og tennisbane. Afdelingen har desuden en meget aktiv afdelingsbestyrelse, og med udspring fra det nye fælleshus, der ligger centralt i afdelingen er der blandt andet billardklub, lektiecafe mm. Kort afstand til offentlige transport samt institutioner, skole, butikker og svømmehal. Vedligeholdelse sker efter den såkaldte B-ordning. Det betyder kort, at beboerne selv sparer op til vedligeholdelse af lejligheden med et fast mdl. beløb. Vedligeholdelseskontoen kan benyttes til indkøb af tapet, maling, gulvlak og til malerfirma for udførelse af malerarbejde samt pålægning og indkøb af gulvbelægning til køkken og entre eller gulvafslibning. Undtaget er lejemålene på Hjørringvej, Fredensvej og Viktoriagade som har A-ordning. Husene på Fredensvej og Viktoriagade er engelsk inspireret rækkehusbyggeri fra 50erne. Beliggenheden er enestående og de ligger tæt ved Nørresundby centrum. De er nyrenoveret i 2021, så de er helt tilsvarende nybyggeri i dag. Her er muligheden for at få en lille have til sin bolig. Det betyder så også, at der er mere gør det selv arbejde i denne boligform, sammenlignet med hvis man bor i en lejlighed. Mange beboere har udnyttet deres råderet og der er mange individuelle indretningsløsninger i boligerne.

+ Læs mere
Denne bolig udbydes gennem et boligselskab. Det kan derfor være, at du skal betale et medlemsskab og stå på en venteliste for at komme i betragtning til boligen.

Boligens detaljer

Sagsnummer: 8548993
Boligtype
Lejlighed
Antal værelser
2
Størrelse
98 m2
Husleje
5.658,-
Aconto
Depositum
25.676,-
 
Forudbetalt leje
Lejeperiode
Ledig fra
Husdyr
Elevator
Nej
Altan
Nej
Møbleret
Nej
Delevenlig
Nej
Energimærke
Digital fremvisning
Nej

Boligens placering

Om udlejeren

Tip en ven

Hvis boligen ikke er noget for dig, er den det måske for en du kender?

Del via Facebook
Send på Messenger

Opdater din profil

Din profil er en kort beskrivelse af dig som boligsøgende. Din profil er et vigtigt værktøj for dig som boligsøgende, da udfyldte profiler med billede skiller sig mere ud, når du tager kontakt til en udlejer. Din profil kan kun ses af dig og de udlejere, som du er i kontakt med samt udlejere, der har en aktuel og online bolig, der matcher med dine søgekriterier.